Кралицата Елизабета стана монарх со втор најдолг стаж во историјата

2 копии

НЛО било снимено како лета за време на јубилејот на британската кралица Елизабета Втора. Леталото било снимено со камерата на снимателот на Sky News, пренесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војвотката од Корнвол, Камила слави свечен настан заедно со британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот син-престолонаследник, принцот Чарлс. Имено, вчера, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 552 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 132 | | | веќе видена

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 184 | | | веќе видена

Аргентина и Австралија ќе се сретнат вечерва во осминафиналето на СП 2022, а големата ѕвезда на „гаучосите“ и на светскиот фудбал, Лео Меси, ќе ја предводи ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата Елизабета стана монарх со втор најдолг стаж во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: