Принцот Ендру протеран во Шкотска, Вилијам и Кејт Мидлтон го добиваат дворецот Виндзор


Британската кралица Елизабета II им даде на сите колку што заслужуваат: Вилијам и Кејт, како „највредни“ членови на кралското семејство, летово се селат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот Вилијам настојува неговиот веќе јавно отфрлен чичко, војводата од Јорк, принцот Ендрју да биде трајно и целосно отстранет од кралскиот живот и ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам ќе наполни 40 години на 21 јуни и треба да одржи заеднички роденден со сопругата Кејт за да го прослави. Претходните планови за роденден на ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беше обвинета за малтретирање на нејзиниот персонал пред да се пресели во Калифорнија со принцот Хари. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Меган Маркл била обвинета дека ги малтретирала своите вработени пред да се пресели во Калифорнија со принцот Хари. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, долго време се соочуваше со гласини и обвинувања дека го малтретирала својот персонал пред да се пресели во Калифорнија со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако самата кралица наредила независна истрага од приватна адвокатска фирма, извештајот што тие го составиле никогаш нема да биде објавен, пишува The Sunday ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Вилијам, кој за неколку дена ќе го прослави својот 40-ти роденден, вистински го сака Хари, но верува дека ја изгубил единствената личност покрај сопругата ...
| | веќе видена | слични

Поло е едно од омилените хобија на војводата од Сасекс, кој не ја загуби страста за овој спорт со преселбата во САД. Всушност, тој неодамна се приклучи на ...
| | веќе видена | слични

Откако заврши прославата на платинестиот јубилеј, кралицата Елизабета Втора се одлучи на уште еден потег кој ја разбранува јавноста. Имено, таа одлучила јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што најавија синоќа, по 10 часот утрово, возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ започнаа да ги тргаат автобусите од големите ...
сите 405 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги реагира на непрофесионалниот однос на генералниот секретар на градот Скопје Зоран Глигоров, кој за време ...
сите 170 | | | веќе видена

Корупцијата е закана за функционирањето на системот, владеењето на правото, за буџетот, за економскиот развој, за животниот стандард на граѓаните. Сите ...
сите 188 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Ендру протеран во Шкотска, Вилијам и Кејт Мидлтон го добиваат дворецот Виндзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: