Димитриевски до Ковачевски: Никој не те почитува ако не покажеш самопочит. Молкот е повеќе од срам!


Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски е разочаран од однесувањето на премиерот Димитар Ковачевски по несолената шега од неговиот албански колега Еди ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Република Албанија, Сали Бериша на Фејсбук објави видео од синоќешниот протест на опозициската ВМРО ДПМНЕ со текст: Еве што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

50.000 луѓе протестираат во Скопје против нивниот премиер кој молчеше кога Рама, шегаџијата без сол, му рече на Канцеларот Шолц, овој е премиерот на Западна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не можам да се изначудам на лековерноста и понижувањето кое го трпи Ковачевски во континуитет од Бугарија. Во регионот доби улога на чиракот од Македонските ...
| | веќе видена | слични

ЈАВНИОТ ИСТАП НА РАМА НА САМИТОТ НА ПРОЦЕСОТ ЗА СОРАБОТКА НА ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА (ПСЈИЕ) ВО СОЛУН Сѐ УШТЕ СЕ КОМЕНТИРА Според нашите соговорници, сѐ што се ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи го францускиот предлог испратен до парламентот, со кој се предвидува укинување на бугарското вето за преговорите на Северна Македонија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Се изначитав пофалби за „генијалниот“ сарказам и за „духовитоста“ на албанскиот премиер Еди Рама. И останав осамен со мојот впечаток дека станува збор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повикот на претседателот Христијан Мицкоски е за еден масовен, можеби и најмасовен протестен собир кој ВМРО-ДПМНЕ било кога го предводело, изјави секретарот за ...
| | веќе видена | слични

„Премиерот Рама беше многу остар кон бугарската делегација во Солун, до толку што и тие се вознемирија, посебно кон прашањето за Македонија велејќи дека ова ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи вели дека пред шегата дека Македонија е „идна Западна Бугарија“, албанскиот премиер Еди Рама ја бранел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски до Ковачевски: Никој не те почитува ако не покажеш самопочит. Молкот е повеќе од срам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: