Гајдај: Хемиската фабрика „Азот“ во Севернодоњецк се уште е под контрола на Украина


Хемиската фабрика „Азот“ во Севернодоњецк, во која се сокриени неколку стотици цивили, останува под украинска контрола, изјави денеска гувернерот на регионот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
4 копии

Русија денеска објави дека нејзината офанзива на Северодонецк во источна Украина се изведува успешно откако ја презеде контролата над периферијата на тој град. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британското Министерство за одбрана објави нов извештај на своите разузнавачи за ситуацијата во Украина.Во него се наведува дека и Русија и Украина напаѓаат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на Русија е да го опколи Северодонецк, наведуваат британски разузнавачи. Целта на Русија е да навлезе подлабоко во регионот на Доњецк и да го опколи ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот разузнавачки извештај за војната во Украина, британското Министерство за одбрана наведува дека Русија најверојатно во последните 48 часа повторно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гајдај: Хемиската фабрика „Азот“ во Севернодоњецк се уште е под контрола на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: