Зошто во некои земји дипломците ги фрлаат капите на крајот од церемонијата?

Многу моменти во церемонијата на дипломирање може да бидат незаборавни, но една од највпечатливите традиции во западниот свет е фрлањето на капите во воздух. ...
| | веќе видена | слични

Студенти од Медицинскиот факултет во Белград најавиле дека ќе започнат судска постапка против деканот на факултетот поради злоупотреба на нивните податоци. ...
| | веќе видена | слични

По текстот за револтот на студенти на битолскиот универзитет Свети Климент Охридски чии ректор, проректори и декани земале пари од студентски фонд нова ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Не може да се замисли модерен наставен процес, без да се спои теориското знаење и пракса стекната во деловно опкружување. Во тој ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири денеска „удри“ едно селфи со апсолвентите во Тетово. „Фотографијата“ ја објави на социјалната мрежа Фејсбук и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 319 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 148 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто во некои земји дипломците ги фрлаат капите на крајот од церемонијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: