Тука лежи причината: Откриено зошто принцот Луис беше немирен на прославата за кралицата


Најмладото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам , принцот Луис (4), во текот на платинестиот јубилеј, прославата на 70 години од владеењето на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Откако заврши прославата на платинестиот јубилеј, кралицата Елизабета Втора се одлучи на уште еден потег кој ја разбранува јавноста. Имено, таа одлучила јавно ...
| | веќе видена | слични

Кралскиот биограф и новинар Данкан Ларкомбе тврди дека посетата на Хари и Меган на кралското семејство ќе биде вистински тест за тоа како во иднина тие ќе се ...
| | веќе видена | слични

НЛО било снимено како лета за време на јубилејот на британската кралица Елизабета Втора. Леталото било снимено со камерата на снимателот на Sky News, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите на британското кралско семејство беа шокирани од веста за раѓањето на уште еден потомок на кралицата Елизабета Втора. Принцезата Беатрис и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војвотката од Корнвол, Камила слави свечен настан заедно со британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот син-престолонаследник, принцот Чарлс. Имено, вчера, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тука лежи причината: Откриено зошто принцот Луис беше немирен на прославата за кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: