Кога не може да го смири КЕЈТ, на сцената доаѓа ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ: Кога она ќе почне да воведува ред, на децата не им се пишува добро


Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и нејзините деца беа во центарот на медиумското внимание за време на прославата што неодамна се одржа во чест на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Откако заврши прославата на платинестиот јубилеј, кралицата Елизабета Втора се одлучи на уште еден потег кој ја разбранува јавноста. Имено, таа одлучила јавно ...
| | веќе видена | слични

Кралскиот биограф и новинар Данкан Ларкомбе тврди дека посетата на Хари и Меган на кралското семејство ќе биде вистински тест за тоа како во иднина тие ќе се ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите на британското кралско семејство беа шокирани од веста за раѓањето на уште еден потомок на кралицата Елизабета Втора. Принцезата Беатрис и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четиригодишниот принц Луис се здоби со светско признание за своето однесување на прославата на платинестиот јубилеј на Елизабета Втора. Синот на принцот ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета II им даде на сите колку што заслужуваат: Вилијам и Кејт, како „највредни“ членови на кралското семејство, летово се селат во ...
| | веќе видена | слични

По прославата на големиот јубилеј од владеењето на кралицата Елизабета, ни доаѓа нова вест. Кралицата Елизабета на сите им далa колку што заслужуваат: Вилијам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е основач на Пиксел груп и ниту едно бледо соопштение не може да го прикрие фактот дека тој и неговиот кум Горан Паунов преку потпишување на ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога не може да го смири КЕЈТ, на сцената доаѓа ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ: Кога она ќе почне да воведува ред, на децата не им се пишува добро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: