Регистрирани се 53 новозаразени со КОВИД-19 починале двајца заболени

Вкупно двајца починати од ковид и 75 заразени од 937 тестови, од кои 11 се реинфекии, се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во текот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
63 копии
5 копии
9 копии

Повеќе од сто вработени во градскиот јавен превоз во Лондон починале како последица на компликации од инфекција со коронавирусот, пишува „Би-Би-Си“.Од нив 75 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 805 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена

Новинарката Теодора Цветковска со реакција за блокадите низ Скопје. Прашува како да стаса до болница, бремена во деветти месец, а одговор доби лично од ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се 53 новозаразени со КОВИД-19 починале двајца заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: