По дождот, Тетово повторно под вода


Земјоделците од населените места во Општина Лозово поднеле околу 200 барања за штети од трите невремиња на крајот на мај – од силен ветер, од град со големина ...
| | веќе видена | слични

200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни се поднесени во општина Лозово. Земјоделците пријавиле штети на лозја, нивни со јачмен и пченица, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Ова го изјави денеска за МИА, градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов. – Земјоделците секогаш ја имаат поддршката од Општината, така е и овојпат. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Невреме проследено со град попладнево предизвика штети кај земјоделските култури во општина Неготино. Информацијата за МИА ја потврди раководителот во ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја погоди општина Неготино, каде што градот предизвика штети кај земјоделските култури. Освен штетите кај земјоделските култури, може да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 571 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 389 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
сите 133 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По дождот, Тетово повторно под вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: