Тетовските улици повторно под вода (ВИДЕО)


8 копии
2 копии

Поплави ја зафатија турската престолнина Анкара, при што четири лица загинаа. Спасувачките операции траат веќе два дена. Во различни делови на Анкара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силно невреме со пороен дожд предизвика големи поплави во Анкара, а најмалку еден човек загинал, јавуваат турските медиуми. Според локалните власти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 352 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 421 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовските улици повторно под вода (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: