Невреме и поплавени улици и денеска во Тетово


Земјоделците од населените места во Општина Лозово поднеле околу 200 барања за штети од трите невремиња на крајот на мај – од силен ветер, од град со големина ...
| | веќе видена | слични

200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни се поднесени во општина Лозово. Земјоделците пријавиле штети на лозја, нивни со јачмен и пченица, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Ова го изјави денеска за МИА, градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов. – Земјоделците секогаш ја имаат поддршката од Општината, така е и овојпат. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Невреме проследено со град попладнево предизвика штети кај земјоделските култури во општина Неготино. Информацијата за МИА ја потврди раководителот во ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја погоди општина Неготино, каде што градот предизвика штети кај земјоделските култури. Освен штетите кај земјоделските култури, може да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 171 | | | веќе видена

Кремљ призна дека биле направени грешки во мобилизирањето на руските резервисти да се борат во Украина, во услови на растечко противење на јавноста. - Има ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невреме и поплавени улици и денеска во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: