И дизелот надмина „стотка“


10 копии
6 копии

Заради СДСМ литар дизел од утре ќе се продава за 107.5 денари, поскап за 3 денари од денес. Новите цени на горивата кои ги донесе РКЕ се следните: БС 95 ќе се ...
| | веќе видена | слични

Нови цени на горивата. Одлуката ја донесе Регулаторна комисија за енергетика, при што бензините поскапуваат за 1,5 денари/литар, а дизелот за три денари. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 04.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода М.Х.(41) од Гостивар, кој ...
сите 309 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И дизелот надмина „стотка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: