Бензините поскапуваат за денар, дизелот за 2,5 денари


3 копии

Претседателот на Здружението на такси компании, Глигор Арсов, изјави дека одлуката е донесена синоќа на состоанокот со што ги укинуваат гратис километрите. ...
| | веќе видена | слични

Цената на бензинот и дизел горивата заклучно со 13 јуни во земјите од Западен Балкан покажува дека се највисоки во Албанија и Косово, пишува РСЕ Балкан. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
2 копии

Заради СДСМ литар дизел од утре ќе се продава за 107.5 денари, поскап за 3 денари од денес. Новите цени на горивата кои ги донесе РКЕ се следните: БС 95 ќе се ...
| | веќе видена | слични

Нови цени на горивата. Одлуката ја донесе Регулаторна комисија за енергетика, при што бензините поскапуваат за 1,5 денари/литар, а дизелот за три денари. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за 2,5 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: