Цела недела општина Тетово не ги дезинфицира улиците од фекалии излеани во поплавата


Се навршува веќе една недела од големото невреме кое го зафати Тетово и кога од поројниот дожд беа поплавени повеќе куќи и објекти во градот. Сопствениците кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силно невреме со пороен дожд предизвика големи поплави во Анкара, а најмалку еден човек загинал, јавуваат турските медиуми. Според локалните власти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

 Ова го изјави денеска за МИА, градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов. – Земјоделците секогаш ја имаат поддршката од Општината, така е и овојпат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 359 | | | веќе видена

Изборните комисии денеска ги објавија првите резултати од референдумот за присоединување кон Русија на самопрогласената Доњецка Народна Република и Луганската ...
сите 296 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 138 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цела недела општина Тетово не ги дезинфицира улиците од фекалии излеани во поплавата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: