#СкратенКорнер: Дали Реал „среќно“ го доби финалето против Ливерпул? (ВИДЕО)


Реал Мадрид по 14-ти пат стана шампион на Европа, а многумина излегоа со тврдење дека шпанскиот клуб „среќно“ ја освоил титулата од Лигата на шампионите. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Истрагата на УЕФА открива скандалозни детали околу инцидентите кои се случуваа пред стадионот „Франција“ во Париз, во пресрет на финалето во Лигата на шампиони ...
| | веќе видена | слични

Мохамед Салах мораше да се помири со ново големо разочарување во едно финале против Реал Мадрид, бидејќи по болната ноќ во Киев, се соочи со слични сценарио и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Префектот на париската полиција Дидие Лалемент и претставници на Француската фудбалска федерација (ФФФ) се појавија денес на сослушување пред комисија на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на француската полиција Дидие Лалемен призна дека одржувањето на ред и мир околку „Стад де Франс“ пред почетокот на финалето од Лигата на Шампионите било ...
| | веќе видена | слични

Снимките од видео надзорот кои го регистрираа насилството и реакцијата на полицијата реакција околу стадионот „Франција“ во Париз пред и за време на финалето ...
| | веќе видена | слични

Шефот на париската полиција, Дидие Лалемен призна дека одржување на редот околу стадионот „Франција“ пред почетокот на финалето во ЛШ меѓу Реал Мадрид и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#СкратенКорнер: Дали Реал „среќно“ го доби финалето против Ливерпул? (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: