Зеленски: САД да ги прекинат збратимувањето со руските градови

10 копии

Кинеската делегација на азискиот самит за безбедност во Сингапур ја напушти салата за време на говорот на претседателот на Украина Владимир Зеленски. Настанот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската делегација ја напушти салата на Азиската меѓународна безбедносна конференција „Дијалог Шангри-Ла“ за време на говорот на претседателот на Украина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека неговата земја „дефинитивно ќе победи во војната што ја започна Русија“.Зборувајќи од непозната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Настанот се одржува од 10 до 12 јуни, а Зеленски на форумот учествуваше онлајн, од каде отворено ја најави опасноста од глад во Азија и Африка поради прекинот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украинскиот претседател, Володомир Зеленски им се обрати на учесниците на состанокот наречен „Дијалог Шангри-Ла“ преку видео повик од непозната локација во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска посочи дека неговата земја ќе победи во војната што ја започна Русија. Тој им се обрати на делегатите ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Зеленски порача дека исходот од војната во Украина нема да влијае само за оваа земја туку и на идниот меѓународниот поредок, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: САД да ги прекинат збратимувањето со руските градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: