Зеленски бара од американските градоначалници да ги прекинат „братските“ врски со Русија

Зеленски ги повика американските градоначалници и да учествуваат во „најголемиот економски проект на нашето време“ помагајќи да се обнови Украина по војната, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Кинеската делегација на азискиот самит за безбедност во Сингапур ја напушти салата за време на говорот на претседателот на Украина Владимир Зеленски. Настанот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската делегација ја напушти салата на Азиската меѓународна безбедносна конференција „Дијалог Шангри-Ла“ за време на говорот на претседателот на Украина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека неговата земја „дефинитивно ќе победи во војната што ја започна Русија“.Зборувајќи од непозната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Настанот се одржува од 10 до 12 јуни, а Зеленски на форумот учествуваше онлајн, од каде отворено ја најави опасноста од глад во Азија и Африка поради прекинот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украинскиот претседател, Володомир Зеленски им се обрати на учесниците на состанокот наречен „Дијалог Шангри-Ла“ преку видео повик од непозната локација во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска посочи дека неговата земја ќе победи во војната што ја започна Русија. Тој им се обрати на делегатите ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Зеленски порача дека исходот од војната во Украина нема да влијае само за оваа земја туку и на идниот меѓународниот поредок, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шесте македонски историчари од историската комисија инкасирале околуи 240.000 евра од Министерството за надворешни работи во текот на минативе три години, ...
сите 253 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски бара од американските градоначалници да ги прекинат „братските“ врски со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: