Признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА најпозитивен пример во регионот

Стејт департментот на САД за верските слободи на Балканот: Примери на антисемитизам во Србија, сегрегација во образованието во Босна и Херцеговина, нерешени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Централната власт на СДСМ и ДУИ продолжува со притисоците и опструкциите на градоначалниците кои не се од нивните редови. Последен пример за тоа е Општина ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагира дека централната власт предводена од СДСМ и ДУИ им прави опструкции на градоначалниците од нејзините редови, а како последен пример наведува ...
| | веќе видена | слични

Македонската информативна агенција која владата по Преспанскиот договор иако не мораше ја преименува во Медиумска информативна агенција денеска во живо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА најпозитивен пример во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: