Ким Џонг-ун ѝ го честиташе јубилејот на британската кралица Елизабета Втора

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ѝ го честиташе на британската кралица Елизабета Втора 70-тиот јубилеј на тронот. Министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Кина и Русија ги обвинија Соединетите Држави за подигање на тензиите на Корејскиот полуостров за време на состанокот на ОН на кој тие мораа да ја објаснат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неодамнешниот севернокорејски ракетен тест беше сериозна провокација, изјавија високи претставници од Јужна Кореја, САД и Јапонија и го повикаа Пјонгјанг да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јужна Кореја и САД одржаа демонстрација на воздушна моќ во која учествуваа 20 борбени авиони, што е најновото прикажување на воената сила на сојузниците поради ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД, Јужна Кореја и светот силно и јасно ќе одговорат, доколку Северна Кореја изврши нуклеарна проба, предупреди денеска заменичката на американскиот државен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Џонг-ун ѝ го честиташе јубилејот на британската кралица Елизабета Втора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: