Томовски: Владата заработува на грбот на народот кој осиромашува


„Во текот на претстојниот период предвидуваме нов пакет антикризни мерки вреден близу 80 милиони евра и тој во овој момент е предмет на анализа и на подготовки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на цените на хранната го вклучи алармот, средби има, мерки се уште нема. Дел од бизнис секторот утрово на средба со министерот за економија. Брифираат ...
| | веќе видена | слични

Владата би можела повторно да ги намали маржите на трговците, за да го намали ценовниот шок. Вакви размислувања за новите мерки им соопштил министерот за ...
| | веќе видена | слични

Брифираат дека се повикани на состанок, по иницијатива на Бектеши, но официјална инфомација за што точно се разговара - нема. Средбата следи откако Бектеши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувања, поголеми давачки, зголемена сиромаштија и незадоволни работници. Тоа е сликата во која се наоѓаат Македонија и граѓаните во моментов. Цените од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на СДСМ и ДУИ одби предлогот за намалување на акцизите на горивата за 50% со што покажаа дека им е поважно да го полнат буџетот, наместо да им помогнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Томовски: Владата заработува на грбот на народот кој осиромашува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: