ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Ковачевски бега од носење на мерките кои треба да го заштитат стандардот на граѓаните и ќе го запрат поскапувањето на цените


Цените на основните продукти растат секој ден, а со тоа македонските граѓани осиромашуваат се повеќе и повеќе. Додека сите сериозни држави носат мерки за да се ...
| | веќе видена | слични

„Во текот на претстојниот период предвидуваме нов пакет антикризни мерки вреден близу 80 милиони евра и тој во овој момент е предмет на анализа и на подготовки ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во мај достигна 12 отсто, а храната е поскапена за дури 17 отсто во однос на истиот месец минатата година. Тоа се случува додека сè уште се на сила ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

СДСМ соопшти дека презема мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните и ублажување на последиците од кризата. „Во време на најголема економска и ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието стигна предлогот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за измени на Законот за ДДВ, со кои храната би била ослободена од данок на додадена вредност се до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Ковачевски бега од носење на мерките кои треба да го заштитат стандардот на граѓаните и ќе го запрат поскапувањето на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: