Ким Јонг Ун ѝ го честиташе јубилејот на кралицата Елизабета


Малиот принц Луис (4) за време на платинестиот јубилеј, прославувајќи ја 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета Втора, го украде целото внимание, ...
| | веќе видена | слични

Најмладото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам , принцот Луис (4), во текот на платинестиот јубилеј, прославата на 70 години од владеењето на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Познатата британска смисла за хумор и досетливост доаѓа до израз кога Британците се претставуваат пред светот, организирајќи некој глобален настан. Така во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и нејзините деца беа во центарот на медиумското внимание за време на прославата што неодамна се одржа во чест на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тиндал, сопругот на најстарата внука на кралицата, Зара Филипс, откри дека шеќерот бил причина за немирното однесување на принцот Луис за време на ...
| | веќе видена | слични

Малата Лилибет Дајана, ќерката на принцот Хари и Меган Маркл, минатиот викенд го прослави својот прв роденден во Виндзор, каде што нејзините родители ...
| | веќе видена | слични

На прославата на платинестиот јубилеј на кралицата, принцот Хари и Меган Маркл привлекоа големо внимание со нивното шепотење на мисата во катедралата Свети ...
| | веќе видена | слични

На роденденската забава во нивниот дом во Лондон присуствувале блиски пријатели и роднини. На фотографијата, Лилибет е насмеана додека си игра во дворот на ...
| | веќе видена | слични

На фотографијата Лилибет е облечена во светло син фустан, седи на тревата, а нејзината црвена коса веднаш ги потсети сите на нејзиниот татко, принцот Хари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Јонг Ун ѝ го честиташе јубилејот на кралицата Елизабета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: