ССМ апелира до Владата итно да се укинат процедурите за поставување фотоволтаици, за да можат компаниите и сами да произведуваат струја


Домашните стопанственици бараат од Владата итно поедноставување на процедурите за користење на обновлива енергија за производство на струја што ќе му помогне ...
| | веќе видена | слични

„Во текот на претстојниот период предвидуваме нов пакет антикризни мерки вреден близу 80 милиони евра и тој во овој момент е предмет на анализа и на подготовки ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши на гостувањето во емисијата Вин-Вин на Телма телевизија кажа дека се разгледуваат мерки за намалување на цените на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Не може во време на војна компаниите да прават исти профити како претходно, изјави министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва во емисијата „Вин Вин“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разгледуваме мерки, во консултација со бизнис секторот. Се размислува за мерка со која на производителите на основни прехранбени производи или на увозниците на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши информира дека македонската влада е можеби единствената во регионот која носи мерки од ноември, за да го ублажи ударот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 107 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ апелира до Владата итно да се укинат процедурите за поставување фотоволтаици, за да можат компаниите и сами да произведуваат струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: