Голема фабрика на истокот на Украина би можела да стане нов Азовстал

12 копии
10 копии

Повеќе 1.000 луѓе од Азовстал беа префрлени во Русија. Со нив работат полициски службеници. Иследниците планираат да испратат и други затвореници во Русија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили кои го бранат Мариупол, со недели се криеја во фабриката за челик Азовстал додека руските сили се обидуваа да го заземат пристанишниот град. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу соопшти дека поголем дел од самопрогласените Доњецка и Луганска Народна Република е „ослободен“, долж јужниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските сили ги испратија во Киев телата на некои од убиените украински бранители на Азовстал, челичарницата во Мариупол. Семејствата на загинатите борци велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема фабрика на истокот на Украина би можела да стане нов Азовстал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: