ИУТЕКРЕДИТ МАКЕДОНИЈА дел од програмата за млади лидери и деловни менаџер

Време зa читање: 2 минути ИутеКредит Македонија беше дел од програмата “Млади лидери и деловни менаџери” организирана од Советот на странски инвеститори, а под ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија последните пет години нема ниту една нова странска инвестиција и ова го кажувам одговорно дека државата заборави како се привлекуваат инвестиции со ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, во денешното интервју во емисијата „Филибастер“ на „Радио Лидер“ вели дека Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги додели сертификатите на учесниците во програмата „Млади менаџери и деловни лидери“ што беше организирана од Советот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 392 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 313 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИУТЕКРЕДИТ МАКЕДОНИЈА дел од програмата за млади лидери и деловни менаџер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: