Двајца загинати при пожар во дом за лица со Алцхајмер близу Прага


5 копии
2 копии

Пожарот избувнал вчера попладне на падините на планината Пујера во Сиера Бермеха. Се наоѓа зад градовите Малага и Марбела, познати туристички центри. Службите ...
| | веќе видена | слични

Шумскиот пожар на југот на Шпанија. 2.000 луѓе се евакуирани од центарот во Андалузија. Тројца пожарникари се повредени. Во гаснењето на огнената стихија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
9 копии
7 копии

Најмалку седум лица загинаа, а десетици се повредени во пожар во деловна зграда во градот Даегу во Јужна Кореја, соопштија локалните пожарникари и полициски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 141 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 141 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца загинати при пожар во дом за лица со Алцхајмер близу Прага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: