Пендаровски ги додели сертификатите на учесниците во програмата „Млади менаџери и деловни лидери“

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги додели сертификатите на учесниците во програмата „Млади менаџери и деловни лидери“ што беше организирана од Советот ...
| | веќе видена | слични

Мерката „Самовработување со грант“ изминатите години е најатрактивна за невработените кои сакаат да отворат сопствен бизнис, а преку која добиваат по 5.000 ...
| | веќе видена | слични

Во моментов е во тек уписот на 20-та јубилејна генерација студенти, а по тој повод најбрзите 10 квалификувани менаџери ги наградуваме со стипендија од 40% - во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 159 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
сите 148 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски ги додели сертификатите на учесниците во програмата „Млади менаџери и деловни лидери“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: