Еуроникел Индустри ги поддржува младите екологисти

3 копии

„Образованието е најсилната алатка преку која може да го унапредите нашето општество и да го менувате светот“, им порача Горан Герасимовски, градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во рамките на прославата на Денот на општината, а на покана на претседателот на општина Алексинац, Далибор Радичевиќ, и директорот на училиштето „Вук Караџиќ“ ...
| | веќе видена | слични

Основното училиште „ Прпарими ” во Голема Речица од 5 до 11 јуни е домаќин на гости од Еразмус + проектот Smart learning in education (Паметно учење во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 395 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 147 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 314 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуроникел Индустри ги поддржува младите екологисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: