(Видео) „Со стара опрема и возила од времето на Југославија“: Ангелов за потешкотиите со кои се соочиле при гаснење на пожарот во Тетово


Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов на брифинг објасни со какви потешкотии се соочиле пожарникарите кои го гаснеа последниот пожар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

При гаснењето на големиот пожар кој минатата недела изби во фабриката „Пофикс“ во Тетово оштетена е дел од опремата на тетовската Пожарна. Пожарникарите со ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четири пожарникари завршија во болница поради гушење, додека го гаснеа масовниот пожар кој избувна во поранешната фабрика „Македонија Табак“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во гасењето на пожарот што се случи во поранешниот тутунски комбинат во Тетово, сегашна фабрика за производство на минерални материи биле ангажирани вкупно 216 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 268 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) „Со стара опрема и возила од времето на Југославија“: Ангелов за потешкотиите со кои се соочиле при гаснење на пожарот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: