Активирај се навреме! – нова платформа за општествено одговорни проекти


На глобално ниво, сè почесто слушаме за препораките за поголема еколошка дисциплина и одговорност, со цел да имаме подобра иднина. Последните случувања со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во еко-иницијативата на Македонски Телеком „Заедно за заштита на животната средина“ којашто почна во март годинава, собрани се над 4000 стари електронски уреди ...
| | веќе видена | слични

За секој вратен електронски уред, компанијата ќе засади дрвца во регионите погодени од пожарите Во еко-иницијативата на Македонски Телеком „Заедно за заштита ...
| | веќе видена | слични

Голем проект и мала загатка за регионалната депонија на 18 општини во Југозападна Македонија Доколку сѐ оди според планот, наскоро сметот од 18 општини во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нуредини, заедно со заменик министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски денеска, во Прилеп, присуствуваа на настанот на кој шефот на Делегацијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилеп денеска и официјално го доби признанието од ЕУ за најзелена општина во 2021 година. Признанието го врачи евроамбасадорот Дејвид Гир, а општината во ...
| | веќе видена | слични

На отворениот повик од 3 март, на Светскиот ден на дивиот свет од осум општини, во тесен круг биле Кавадарци и Прилеп, a теренските проверки, Прилеп го доби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активирај се навреме! – нова платформа за општествено одговорни проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: