ССК бара активирање на државните резерви, елиминирање на процедурите за обновливи извори и поголемо производство на храна

Итно да се елиминираат непотребните и комплицирани бирократски процедури за инсталирање обновливи извори на енергија кои траат по 60 до 90 дена, да се зголеми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во услови на криза која сериозно ги нарушува ланците на снабдување со основните прехранбени производи, негативното влијанијата на климатски промени и на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

Домашните стопанственици бараат од Владата итно поедноставување на процедурите за користење на обновлива енергија за производство на струја што ќе му помогне ...
| | веќе видена | слични

Македонските стопанственици бараат од Владата да ги поедностави процедурите за користење на обновлива енергија за производство на струја што ќе биде од помош ...
| | веќе видена | слични

Бизнисите се наоѓаат под голем притисок кој мора да се намали со мерки за поддршка кои ќе овозможат задржување на деловната активност и на работните места. ...
| | веќе видена | слични

Заштита од ценовните шокови е можна со зголемување на домашното производство и на енергенти и на прехранбени производи, смета Трајан Ангелоски, претседател на ...
| | веќе видена | слични

Поедноставување на сложените бирократски процедури за поставување капацитети за искористување на обновливите извори за производство на енергија бара Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 598 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 389 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 221 | | | веќе видена

Ердован Шабаноски (Прилеп, 24 октомври 1980 – на автопатот Скопје – Тетово, Карпалак, 8 август 2001) бил македонски бранител со ромско потелко, резервист во ...
сите 54 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 114 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК бара активирање на државните резерви, елиминирање на процедурите за обновливи извори и поголемо производство на храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: