Еден починат од корона на 31 мај, нови 75 нови случаи на ковид-19

5 копии

Министерот за здравство на Австрија, Јоханес Раух, предупреди дека пандемијата на коронавирусот не е завршена и дека наесен Австрија може да се соочи со 80.000 ...
| | веќе видена | слични

Според досегашните планови, нема да има ново „заклучување”, но речиси сигурно е дека ќе се врати обврската за носење маски. Австријците до крајот на годината ...
| | веќе видена | слични
84 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 665 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 363 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден починат од корона на 31 мај, нови 75 нови случаи на ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: