БИЗНИСОТ НЕЗАДОВОЛЕН ОД РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ Се кратат капитални инвестиции, наместо трошоците за администрацијата

Предвидените 76 милиони евра во ребалансот на Буџетот наменети за граѓаните и стопанството, не се доволни, смета бизнис секторот. Според Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Од денеска за 20 денари поскапе автобускиот превоз на релацијата Куманово – Скопје. Наместо 150 денари колку што чинеше билетот во еден правец, сега патниците ...
| | веќе видена | слични

Дел од камионџиите ќе бидат принудени да ги паркираат камионите, а останатите ќе го намалат бројот на возила со кои ќе превезуваат стоки во земјава и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во државата настанаа одредени процеси кои влијаат на инфлацијата. А, инфлацијата може да биде различна, може да биде умерена, слаба, ниска, висока, ...
| | веќе видена | слични

Мерки треба да има – таргетирани и наменски, за најранливите категории да можат да ја пребродат кризата. Мерките треба да бидат времени за да не се нарушат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 571 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
сите 268 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 131 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 426 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 297 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЗНИСОТ НЕЗАДОВОЛЕН ОД РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ Се кратат капитални инвестиции, наместо трошоците за администрацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: