Радев нема да оди во Париз на средба со Макрон,бара Бугарите на референдум да одлучат за спорот


Со оваа изјава бугарскиот претседател Румен Радев најверојатно ги замолкна и последните оптимисти дека е можно кревање на ветото за почетокот на преговорите со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Теодора Генчовска пред БТВ изјави дека денеска до Собранието ќе ја депонира оставката. Како главна причина за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повеќемесечни ветувања, затајувања, манипулации, меѓусебни обвинувања меѓу коалициските партнери и обиди за заплашување на неистомислениците, Кирил Петков ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи во последните денови слушам лажни тврдења дека владата има две надворешни политики, би сакал јасно да кажам дека Бугарија има три јасни барања за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Советот на министри се одржува брифинг по средбата на премиерот на Бугарија, Кирил Петков и еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеји. „Од ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Теодора Генчовска за БТВ потврди дека навистина има запси за средбите на Кирил Петков со европските дипломати на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји, кој вчера учествуваше на самитот на иницијативата Отворен Балкан во Охрид, денеска е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 328 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
сите 95 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев нема да оди во Париз на средба со Макрон,бара Бугарите на референдум да одлучат за спорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: