Градете патишта ако сакате раст и развој

3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во рамки на Самитот за патишта на Западен Балкан, што денеска се одржува во Тирана, оствари средба со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Тирана деенска е потпишан документ „Посветеност на патиштата на иднината“ меѓу државите од Западен Балан. Документот се однесува на инвестиции во модерна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Ејуп Рустеми се обрати на Самитот за патишта на Западен Балкан 2022 што се одржува во Тирана, на кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на Самитот за патишта на Западен Балкан што во организација на Секретаријатот на Транспортната заедница се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски е во работна посета на Тирана, Република Албанија, каде присуствува на Самитот за патишта на Западен Балкан ...
| | веќе видена | слични

Министерот за градежништво, транспорт и инфраструктура на Србија, Томислав Момировиќ во Тирана рече дека „Отворен Балкан“ е најдобриот проект што се појавил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку половина милијарда евра, односно 523,6 милиони евра се наменети за инфраструктурни проекти со ребалансот на буџетот. Се инвестира во патниот дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градете патишта ако сакате раст и развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: