Во Киев се појавија плакати на кои Зеленски е прогласен за предавник: Се подготвува ли пуч за украинскиот претседател?!


На згради во Киев се појавиле плакати на кои украинскиот претседател, Володимир Зеленски, се прогласува за предавник. Како што пишуваат западните медиуми, тоа ...
| | веќе видена | слични

Британските државјани Шон Пинер и Ејден Аслин, како и Мароканецот Саадун Брахим, коишто војувале во составот на украинските сили во судирите со ...
| | веќе видена | слични

Координати на место на масовна гробница, веројатно на цивили, се пронајдени во дневникот на британскиот платеник Ендрју Хил, кој бил заробени од руските ...
| | веќе видена | слични
12 копии
10 копии

Повеќе 1.000 луѓе од Азовстал беа префрлени во Русија. Со нив работат полициски службеници. Иследниците планираат да испратат и други затвореници во Русија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили кои го бранат Мариупол, со недели се криеја во фабриката за челик Азовстал додека руските сили се обидуваа да го заземат пристанишниот град. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 415 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024 откако Грција не дозволи изненадување во Атанина и ја совлада ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Киев се појавија плакати на кои Зеленски е прогласен за предавник: Се подготвува ли пуч за украинскиот претседател?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: