Конашенков: Во контејнери во Азовстал најдовме 152 тела на украински војници


„Телата на 152 паднати борци и војници на украинските вооружени сили беа складирани во контејнер за замрзнување, што повеќе не функционираше“, изјави ...
| | веќе видена | слични

РИА Новости пишува дека денеска во Доњецк се одржало судењето на британските државјани и на еден Мароканец кои учествувале во „вооружената агресија против ...
| | веќе видена | слични

Британските државјани Шон Пинер и Ејден Аслин, како и Мароканецот Саадун Брахим, коишто војувале во составот на украинските сили во судирите со ...
| | веќе видена | слични

Координати на место на масовна гробница, веројатно на цивили, се пронајдени во дневникот на британскиот платеник Ендрју Хил, кој бил заробени од руските ...
| | веќе видена | слични
12 копии
10 копии

Повеќе 1.000 луѓе од Азовстал беа префрлени во Русија. Со нив работат полициски службеници. Иследниците планираат да испратат и други затвореници во Русија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили кои го бранат Мариупол, со недели се криеја во фабриката за челик Азовстал додека руските сили се обидуваа да го заземат пристанишниот град. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конашенков: Во контејнери во Азовстал најдовме 152 тела на украински војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: