Роднините и сопругите во неизвесност – никој не знае каде се борците од Азовстал

Стотици украински борци пред две недели го положија оружјето и ја завршија одбраната на челичарницата Азовстал во Мариупол. Околу 2.400 војници се предадоа на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Над 1.000 украински војници, кои се предале во Мариупол, се префрлени во Русија поради истражни дејствија , изјави извор од полицијата за агенцијата ТАСС. „Над ...
| | веќе видена | слични

Повеќе 1.000 луѓе од Азовстал беа префрлени во Русија. Со нив работат полициски службеници. Иследниците планираат да испратат и други затвореници во Русија во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Украинските сили кои го бранат Мариупол, со недели се криеја во фабриката за челик Азовстал додека руските сили се обидуваа да го заземат пристанишниот град. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу соопшти дека поголем дел од самопрогласените Доњецка и Луганска Народна Република е „ослободен“, долж јужниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските сили ги испратија во Киев телата на некои од убиените украински бранители на Азовстал, челичарницата во Мариупол. Семејствата на загинатите борци велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 414 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 312 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роднините и сопругите во неизвесност – никој не знае каде се борците од Азовстал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: