ФАКТОР НА ДЕНОТ: Горивата од полноќ поскапуваат, и тоа ги натера граѓаните да направат колони пред бензинските


РЕКОРДНИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА Гужви има на бензинските пумпи, а граѓаните брзаат да наполнат гориво, бидејќи од полноќ има нови повисоки цени. Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Хрватската Влада донесе мерки за ублажување на растот на цената на горивата. На владина седница одржана во понеделникот, донесена е одлука со која за 50 ...
| | веќе видена | слични

Новите мерки на хрватската влада предводена од премиерот Андреј Пленковиќ доведоа до намалување на цените на горивата. На владината седница одржана во ...
| | веќе видена | слични

Банер со лик на премиерот Ковачевски се појави утрово на бензинска пумпа во скопската населба Карпош. Организаторите на ,,Герила” акцијата со банерот на кој е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Горивата од полноќ поскапуваат, и тоа ги натера граѓаните да направат колони пред бензинските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: