Во „Азовстал“ пронајдено минирано комбе полно со тела на милитанти од „Азов“


Руското Министерство за одбрана соопшти дека руската армија во подземјите простории на индустрискиот комплекс „Азовстал“ во Мариупол пронашла комбе со тела на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе 1.000 луѓе од Азовстал беа префрлени во Русија. Со нив работат полициски службеници. Иследниците планираат да испратат и други затвореници во Русија во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Украинскиот тинејџер Андриј Покраса лоцирал колона возила на руската армија која се приближувала од запад во полето зад неговата куќа. Тоа се случило кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили кои го бранат Мариупол, со недели се криеја во фабриката за челик Азовстал додека руските сили се обидуваа да го заземат пристанишниот град. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа се случило кон крајот на февруари, кога руската армија напредувала кон Киев. Украинските одбранбени сили им дале задача на цивилот и на операторот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските сили ги испратија во Киев телата на некои од убиените украински бранители на Азовстал, челичарницата во Мариупол. Семејствата на загинатите борци велат ...
| | веќе видена | слични

Украинските војници кои ја чистат нуклеарната централа во Чернобил по повлекувањето на руските војници, покрај големиот неред, пронашле и „висококвалитетна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 415 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024 откако Грција не дозволи изненадување во Атанина и ја совлада ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во „Азовстал“ пронајдено минирано комбе полно со тела на милитанти од „Азов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: