Двајца руски војници признаа вина за гранатирање на украинскиот град Дергачи – еве по колку години затвор добија

3 копии

Украински суд на двајца руски војници им досуди по 11,5 години затвор поради гранатирање град во источниот дел на Украина. Тоа е втора пресуда за воени ...
| | веќе видена | слични

Судењето на осомничениот за напад и возачот на автомобилот за бегство, вмешани во минатогодишното убиство на прославениот холандски криминалистички новинар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајкл Тод Хил од Северна Каролина, кој освоил 10 милиони долари на лотарија во 2017 година, е осуден на доживотен затвор без можност за условно ослободување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Бобикин и Александар Иванов, кои ја слушнаа пресудата зад стаклената преграда во Окружниот суд Котелевскаја во централна Украина, се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот суд денеска осуди двајца руски војници на 11 и пол години затвор, откако минатата недела се изјаснија за виновни за неселективно гранатирање ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца руски војници се осудени за воени злосторства. Тие ќе поминат 11 и пол години во затвор. Александар Бобикин и Александар Иванов се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 415 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024 откако Грција не дозволи изненадување во Атанина и ја совлада ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца руски војници признаа вина за гранатирање на украинскиот град Дергачи – еве по колку години затвор добија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: