Украинците минирале комбе со тела на војници од „Азовстал“, тврдат Русите

Украинските сили, повлекувајќи се, оставиле комбе со тела на 152 милитанти во подземните комплекси на челичарницата „Азовстал“, поставувајќи мини под него со ...
| | веќе видена | слични

Францускиот платеник кој загинал на почетокот од јуни во регионот на украинскиот град Харков во операција на руската војска, веројатно бил поврзан со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавата на портпаролот Демиен Магру ги именува четворицата мажи и ги покажа знамињата на Франција, Германија, Австралија и Холандија.„Сакаме да се сеќаваме и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Русија тврди дека со ракети убиле стотици странски платеници штом дошле во Украина. Ге нерал-мајорот Игор Конашенков, портпаролот на руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Стотици странски платеници во Украина беа уништени со руско прецизно оружје со долг дострел веднаш по пристигнувањето на местата каде што поминаа дополнителна ...
| | веќе видена | слични

Повеќето странски платеници во Украина се елиминирани, изјави потрпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков. - Стотици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинците минирале комбе со тела на војници од „Азовстал“, тврдат Русите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: