Милан подготвува 62 милиони евра за дуо од Бриж


Филипо Инѕаги своевремено беше страв и трепер за голманите низ Серија А и Европа. Популарниот Пипо имаше многу успешна фудбалска кариера во која освои бројни ...
| | веќе видена | слични

Фикајо Томори се согласил да го продолжи договорот со Милан , според италијанскиот весник „Тутомеркато“. Томори, кој моментно е со репрезентацијата на Англија ...
| | веќе видена | слични

Управата на првиот победник во Лигата на конференции, Рома се одлучи на несекојдневен потег, го стави својот најдобар играч Николо Заниоло на трансфер листата. ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот прволигаш Милан по пауза од 11 години повторно е најдобар клуб во Серија А, односно дојде до 19. Скудето во својата историја. „Црвено-црните“ го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан подготвува 62 милиони евра за дуо од Бриж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: