Патниот правец Пробиштип-Лесново утре затворен за сообраќај

2 копии
17 копии

Иако жештините веќе фатија, на граничниот премин „Богородица“, како што информира АМСМ во пладневниот извештај за состојба на патишатата, за излез од државата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, информираат од АМСМ. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. На патниот правец 2251 Пробиштип-Лесново од 31.05.2022 ќе бидат изведувани градежни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 430 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
сите 214 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патниот правец Пробиштип-Лесново утре затворен за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: