Забележал полиција, па побрзал да го исфрли ова од прозор – очигледно зажалил за овој потег и бил веднаш приведен!


На 27.05.2022 во 23.10 часот во СВР Охрид приведен е М.Р.(23) од Охрид. Тој претходно, на бул.„Туристичка“ во Охрид, кога забележал полициски службеници, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На 04.06.2022 во 20:15 часот било пријавено дека во Неготино по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Б.К.(32) и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 429 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во емисијата Вечерашно шоу со Богдан Илиевски на телевизија Алфа детално објасни околу ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забележал полиција, па побрзал да го исфрли ова од прозор – очигледно зажалил за овој потег и бил веднаш приведен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: