Зајакнувањето на рубљата е проблем за Русија: Од почетокот на војната двојно се зголеми во однос на доларот

Централната банка на Русија вчера повторно ги намали каматните стапки, по трет пат од почетокот на мај, со цел да го спречи зајакнувањето на рубљата.Од дното ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари, цените на нафтата се зголемија минатата недела, бидејќи трговците проценуваат дека зголемувањето на производството на ОПЕК нема да биде ...
| | веќе видена | слични

Оди ли светот кон невообичаена промена. Дали земјите се откажуваат од „традиционалниот“ долар и се ориентираат кон плаќање и кон „чување“ на девизини резерви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот весник „Вашингтон пост“ анализира дали имаат ефект санкциите кои ЕУ, Велика Британија и САД ги воведоа кон Русија со цел да се изврши притисок ...
| | веќе видена | слични

Глобалната асоцијација за нафта во јули ќе произведува 50 отсто повеќе нафта отколку во претходните месеци. Во согласност со повеќемесечните очекувања на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прво беше пандемијата. Тогаш започна војната меѓу Русија и Украина. Две големи глобални кризи по ред на крајот би можеле да доведат до трајни промени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зајакнувањето на рубљата е проблем за Русија: Од почетокот на војната двојно се зголеми во однос на доларот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: