Куртоа по големата победа и првиот трофеј во ЛШ: Најмногу жалам за мојот брат….


Тибо Куртоа е вистински херој во 14-та титула на Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но покрај огромната сатисфкација, истата ќе го остави без свадбата на ...
| | веќе видена | слични

Коке како капитен на Атлетико Мадрид веќе долги години е редовен член и на шпанската фудбалска репрезентација, па за време на најновиот собир, беше прашање на ...
| | веќе видена | слични

Тибо Куртоа беше херој во големото финале во Париз кое се одигра минатата седмица, но точно седум дена по огромниот успех и освоената титула во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид по 14-ти пат стана шампион на Европа, а многумина излегоа со тврдење дека шпанскиот клуб „среќно“ ја освоил титулата од Лигата на шампионите. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид пред седум дена стана европски шампион откако во финалето на Лигата на шампионите го совлада Ливерпул со 1-0. Кралскиот клуб сезонава ги изненади ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид имаше фантанстична сезона, па во витрините на „Сантијаго Бернабеу“ пристигнаа трофејот од Лигата на шампиони и пехарот од првенството на Шпанија. ...
| | веќе видена | слични

Новиот европски шампион Реал Мадрид побара објаснување и одговори од УЕФА поради случувањата во пресрет и за време на финалето на Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични

По 14 години, некои други играч ќе играат покрај левата аут линија на натпреварите на Реал. Бразилскиот лев бек Марсело се збогува со клубот во кој освои многу ...
| | веќе видена | слични

Секој од играчите на Реал Мадрид ќе добие чисти 1,3 милиони евра како премија за триумфот во Лигата на шампионите и освоената титула во шпанското првенство, ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Ливерпул сигурно минуваат низ тежок период откако во кратко време ги загубија двете важни титули по кои се бореа цела сезона. Најпрво, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 266 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 241 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куртоа по големата победа и првиот трофеј во ЛШ: Најмногу жалам за мојот брат….

Од:
До кого (е-маил):
Порака: