Куртоа по големата победа и првиот трофеј во ЛШ: Најмногу жалам за мојот брат….


Тибо Куртоа е вистински херој во 14-та титула на Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но покрај огромната сатисфкација, истата ќе го остави без свадбата на ...
| | веќе видена | слични

Коке како капитен на Атлетико Мадрид веќе долги години е редовен член и на шпанската фудбалска репрезентација, па за време на најновиот собир, беше прашање на ...
| | веќе видена | слични

Тибо Куртоа беше херој во големото финале во Париз кое се одигра минатата седмица, но точно седум дена по огромниот успех и освоената титула во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид по 14-ти пат стана шампион на Европа, а многумина излегоа со тврдење дека шпанскиот клуб „среќно“ ја освоил титулата од Лигата на шампионите. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид пред седум дена стана европски шампион откако во финалето на Лигата на шампионите го совлада Ливерпул со 1-0. Кралскиот клуб сезонава ги изненади ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид имаше фантанстична сезона, па во витрините на „Сантијаго Бернабеу“ пристигнаа трофејот од Лигата на шампиони и пехарот од првенството на Шпанија. ...
| | веќе видена | слични

Новиот европски шампион Реал Мадрид побара објаснување и одговори од УЕФА поради случувањата во пресрет и за време на финалето на Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични

По 14 години, некои други играч ќе играат покрај левата аут линија на натпреварите на Реал. Бразилскиот лев бек Марсело се збогува со клубот во кој освои многу ...
| | веќе видена | слични

Секој од играчите на Реал Мадрид ќе добие чисти 1,3 милиони евра како премија за триумфот во Лигата на шампионите и освоената титула во шпанското првенство, ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Ливерпул сигурно минуваат низ тежок период откако во кратко време ги загубија двете важни титули по кои се бореа цела сезона. Најпрво, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куртоа по големата победа и првиот трофеј во ЛШ: Најмногу жалам за мојот брат….

Од:
До кого (е-маил):
Порака: