Грција е дупката во санкциите за руска нафта, заедно со Шпанија и Ротердам, Холандија

Грција е станата новиот центар за претоварање руска нафта/мазут од брод на брод, која овозможува руските трговци и понатаму лесно да извезуваат и наплаќаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот весник „Вашингтон пост“ анализира дали имаат ефект санкциите кои ЕУ, Велика Британија и САД ги воведоа кон Русија со цел да се изврши притисок ...
| | веќе видена | слични

Соочена со неизвесност и удари од сите страни, домашната економија го има и проблемот со планирањето на идниот развој. Токму оваа негативност е, според Ангел ...
| | веќе видена | слични

Глобалната асоцијација за нафта во јули ќе произведува 50 отсто повеќе нафта отколку во претходните месеци. Во согласност со повеќемесечните очекувања на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Прво беше пандемијата. Тогаш започна војната меѓу Русија и Украина. Две големи глобални кризи по ред на крајот би можеле да доведат до трајни промени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Република Македонија е жртва на дипломатската непособност и незнаење на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите ...
сите 342 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција е дупката во санкциите за руска нафта, заедно со Шпанија и Ротердам, Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: