Власта обвинува за поврзаност на Мицкоски со аферата „криминални плацеви“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најавува тужба за клевета


Од владејачката СДСМ го повикаа лидерот на ВМРО- ДПМНЕ да каже каде завршиле украдените пари од како штоја нарекоа аферата „Криминални парцели“ во делчевско во ...
| | веќе видена | слични

Во истрагата ќе видиме што сè е купено. Меѓутоа, претежно парите или се орочени или се останати на сметките, вели шефот на скопското обвинителство Гаврил ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефот на скопското јавно обвинителство, Гаврил Бубевски, во интервју за „А1он“ зборуваше до каде е откривањето на убијците кои ги извршија убиствата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Криминална афера со препродажба на парцели вредни на 1,6 милиони евра ја тресе ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии

Владејачкиот Социјалдемократски сојуз на Македонија прашува каде завршиле 1,6 милиони евра од аферата „криминални тендери“. „Дали можеби со нив е финансирана ...
| | веќе видена | слични

Информациите објавени во медиумите отвораат сериозни прашања за кои јавноста со право очекува одговори од првиот човек на оваа партија, Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 206 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 483 | | | веќе видена

Претседателот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов ги опцу пратениците кои гласале за францускиот предлог. Тој пак повтори дека не го признаат ...
сите 727 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 198 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта обвинува за поврзаност на Мицкоски со аферата „криминални плацеви“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најавува тужба за клевета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: